Zaburzenia psychiczne kontra potencja

Podaje się, że głównym powodem braku wzwodu u młodych mężczyzn są zaburzenia psychiczne, stres oraz niewłaściwa dieta. Dietę można zmienić, ale psychika wymaga nieco lepszej troski. Panom, którzy borykają się z problemami natury psychicznej zaleca się skorzystanie z psychoterapii. Nie ma w tym nic egzotycznego, coraz częściej przełamujemy tabu i korzystamy z pomocy psychoterapeutów. Dobry specjalista może znacząco wpłynąć na właściwą zdolność postrzegania siebie. Emocje, które towarzyszą przy zaburzeniach psychicznych są bardzo silne. Organizm korzysta wtedy z modelu walki i ucieczki, odpowiada za to produkcja hormonów stresu, takich jak kortyzol oraz adrenalina. Wysoki poziom hormonu kory nadnerczy, jakim jest kortyzol osłabia organizm, sprawia, że mężczyzna jest w stanie ciągłego zdenerwowania, niepokoju, a nawet agresji. W przypadku krótkoterminowych problemów z potencją wspomoże nas na przykład Kamagra. Gorzej jednak, gdy problem ciągnie się tygodniami.

Dlaczego zaburzona psychika przeszkadza w sypialni?

Mężczyzna, który znalazł się w przewlekłej sytuacji stresowej może po pewnym czasie popaść w zaburzenie lękowe albo w depresję. Te choroby wymagają konsultacji ze specjalistami, w przypadku niewielkiego nasilenia lęków wystarczy psychoterapia. Depresja z reguły leczona jest za pomocą środków farmakologicznych. Stosuje się głównie leki nowej generacji z grupy SSRI lub SNRI. Są to doskonalsze środki niż starsze leki trójpierścieniowe, ale nie są one wolne od skutków ubocznych. Jednym z przykrych efektów ubocznych farmakologicznego leczenia zaburzeń psychicznych jest impotencja. Kolejnym problemem, który nie pomaga w sypialni jest stres oraz błędne koło lękowe.

Na czym polega błędne koło lękowe? Jak je przerwać?

To reakcja paradoksalna naszego umysłu, stresujemy się, że nie sprostamy zadaniu w sypialni i właśnie tak się dzieje. Bardzo trudno jest przełamać lęk przed impotencją, skoro właśnie występowanie tego odczucia powoduje, że nie możemy osiągnąć wzwodu. Mężczyzna jest przerażony tym, że nie sprosta zadaniu i jego partnerka nie zrozumie przyczyny impotencji. W tym przypadku nie wystarczy szczera rozmowa, trzeba bardziej holistycznie podjeść do tematu. Wspomniana terapia jest głównym działaniem w przypadku problemów z emocjami, lękiem i z przykrymi myślami.

Terapia i farmakologia

Terapia jednak trwa od paru tygodniu do paru miesięcy. Starsze szkoły terapii preferowały terapie długoterminowe, na szczęście ten pogląd się zmienia. Nie znaczy to jednak, że w czasie trwania psychoterapii musimy całkowicie rezygnować z seksu. W tym okresie możemy wspomagać się środkami, które pomagają osiągnąć wzwód, na przykład wspomniana już Kamagra jest jednym z rozwiązań. Specyfik sprzedawany jest bez recepty w aptece lub w sklepie internetowym. Jest stosunkowo bezpieczny i nie uzależnia. Najważniejsze jest jednak to, że pozwoli nam uwierzyć w siebie, co znacząco wpłynie na postępy w terapii.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/