Na początek – co to jest w ogóle Levitra?

Preparat Levitra to lek, który zawiera czynną substancję wardenafil. Tenże lek jest dostępny w postaci tabletek okrągłych oraz pomarańczowych. Lek ten także zawiera czynną substancję wardenafil  w dawkach takich jak:

  • pięć mili gramów,
  • dziesięć mili gramów,
  • dwadzieścia mili gramów.

Po co stosuje się lek Levitra?

Preparat Levitra stosowany jest w leczeniu erekcyjnych zaburzeń, które są zwane impotencją u mężczyzn dorosłych. Polega na niczym innym jak na niezdolności do uzyskania czy też utrzymania wzwodu męskiego prącia w wystarczającym stopniu dla osiągania stosunku satysfakcjonującego. Aby jednak preparat zaczął działać, to potrzebna jest seksualna stymulacja. Oczywiście musimy tutaj zaznaczyć, że lek dostępny jest tylko i wyłącznie na receptę.

Dawkowanie leku Levitra

levitraNa pewno dawkowanie preparatu Levitra jest bardzo ważną kwestią. Dawka zalecana w przypadku Levitry to dziesięć mili gramów. Lek ten może być przyjmowany w sposób niezależny od posiłku. Przyjąć lek należy na dwadzieścia pięć minut lub na godzinę przed zaplanowaną seksualną aktywnością. Początek działania Levitry może być nieco opóźniony. Szczególnie gdy przyjmujemy go razem z posiłkiem wysokotłuszczowym. Zależnie od samej skuteczności czy też niepożądanych działań dawkę można zwiększyć do jakiś dwudziestu mili gramów. Najmniejsza dawka to pięć mili gramów. Pacjenci posiadający zaburzenia wątroby czy też nerek zawsze leczenie powinni rozpocząć od dawki wynoszącej pięć mili gramów. Zalecana maksymalna częstotliwość stosowania to na dobę jedna tabletka.

A jak Levitra działa?

Czynna substancja Levitry, to wspomniany już wardenafil. Należy on do grupy leków, które należą do PDE5. Wardenafil na pewno hamuje enzym, który powoduje normalnie rozpad substancji. Podczas jak najbardziej normalnej seksualnej stymulacji cgmp produkowany jest bezpośrednio w prąciu. W nim dochodzi do rozkurczu gładkich mięśni jamistych ciał. Pozwala to na znacznie większy napływ do jamistych ciał krwi. Wywołuje to erekcję. Levitra przywraca wzwód prawidłowy. Do samego wywołania wzwodu jest potrzebna seksualna stymulacja. Preparat Levitra oczywiście być wielokrotnie badany. Jedno badanie zostało nawet przeprowadzone u pacjentów, którzy mieli cukrzycę. Miarą główną skuteczności była sama zdolność do uzyskania czy też utrzymania erekcji. Informacje skrzętnie były spisywane w postaci kwestionariuszy. Naprawdę na wiele to pomogło. Jak najbardziej tak.